Wystawa „Inspirowane Puszczą” na Kampusie Politechniki Białostockiej

Zapraszamy na fascynującą wystawę rzeźb pod tytułem „Inspirowane Puszczą”, którą można obecnie podziwiać na placu przed budynkiem Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej. Ta unikalna ekspozycja prezentuje monumentalne drewniane rzeźby siedmiu utalentowanych artystów: Jerzego Iwacika, Wiktora Kabaca, Daniela Lipiana-Kaniuka, Wojciecha Mendzelewskiego, Stanisława Ostaszewskiego, Wojciecha Pawliczuka oraz Anny Marty Świtalskiej-Świć.

Dzieła sztuki powstały w trakcie cyklicznych wydarzeń „Pleneru Rzeźby w Drewnie” w Hajnówce, które miały miejsce w latach 2019-2023. Wernisaż wystawy, który miał miejsce w październiku, zgromadził nie tylko społeczność akademicką, ale także przedstawicieli władz, samorządu, mediów oraz miłośników sztuki. Organizatorem wydarzenia było Centrum Historii Politechniki Białostockiej.

Patronat nad wystawą „Inspirowane Puszczą” sprawuje Rektor Politechniki Białostockiej, dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB. Prace artystów można podziwiać do końca tego roku, a co istotne, ekspozycja jest dostępna dla zwiedzających przez całą dobę.

Na wystawę składa się 25 rzeźb, z których niektóre sięgają do 2,5 metra wysokości. Materiałem, z którym pracowali artyści, było oczywiście drewno, głównie dąb. Wśród dzieł znajdziemy rzeźby o tematyce łączącej naturę, miasto i architekturę, co sugeruje, że wystawa ma na celu zbudowanie mostu między różnymi obszarami życia, inspirując zarówno studentów, pracowników uczelni, jak i mieszkańców miasta.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia tej wyjątkowej ekspozycji i czerpania inspiracji z dzieł, które pozostaną na placu przed Centrum Nowoczesnego Kształcenia do końca roku. To doskonała okazja, aby zanurzyć się w świat sztuki oraz doświadczyć piękna i refleksji poprzez pryzmat twórczości artystów zainspirowanych puszczą. Warto też zwrócić uwagę na kontrast pomiędzy szlachetnością drewnianych rzeźb a nowoczesną architekturą otaczającego je budynku.

Polecamy fotorelację z wystawy (powyżej) oraz krótki reportaż filmowy.

Źródło/zdjęcia

Źródło: https://pb.edu.pl

Zdjęcia: Dariusz Piekut, Politechnika Białostocka