Warsztaty design thinking dla studentów „Miasto 2050 – Miasto przyszłości, zasilane naturą – Xylopolis”

Zaprojektuj z nami miasto przyszłości, miasto zasilane naturą!

Zapraszamy do udziału w warsztatach, w ramach których w oparciu o metodę design thinking zaprojektujemy miasto przyszłości, miasto zasilane naturą, niskoemisyjne, w pełni realizujące ideę zrównoważonego rozwoju, wpisującą się w Unijną Politykę Klimatyczną – miasto Xylopolis.

Warsztaty odbędą się 16 i 17 listopada w formule online, a do udziału w nich zapraszamy studentów z całej Polski.

Weź udział w warsztatach Design Thinking Jam!

Biorąc udział w warsztatach poznacie niezwykle popularną metodę projektowania usług i produktów – metodę design thinking, poszerzycie swoje umiejętności, spędzicie kreatywnie czas i jednocześnie stworzycie projekt miasta przyszłości.

Design thinking to metoda twórczego rozwiązywania problemów, której celem jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań poprzez wykorzystywanie specyficznych metod pracy, pobudzających kreatywność, jednocześnie mając na uwadze przełożenie proponowanych rozwiązań na schemat biznesowy.

Kto może wziąć udział w warsztatach i jak się zgłosić?

Do udziału w warsztatach zapraszamy studentów wszystkich kierunków studiów, ze studiów licencjackich, magisterskich czy podyplomowych.

Nie musisz mieć wiedzy na temat design thinking, nie musisz mieć wiedzy na temat planowania przestrzennego czy ochrony środowiska. Wystarczy twoja otwarta głowa i chęć nauczenia się czegoś nowego.

Aby wziąć udział w warsztatach, należy w terminie do 12 listopada do godziny 23:59 wysłać zgłoszenie drogą mailową na adres kontakt@xylopolis.pl z podaniem takich informacji* jak:

  • imię i nazwisko,
  • nr telefonu,
  • e-mail kontaktowy,
  • uczelnia/kierunek studiów/rok studiów,
  • krótka odpowiedź na pytanie na pytanie „Dlaczego chciałabyś/chciałbyś wziąć udział w naszych warsztatach”?

 

Liczba miejsc ograniczona.

 

Informacje organizacyjne:

  • Warsztaty odbędą się 16 i 17 listopada.
  • Formuła warsztatów: online (Zoom).
  • Wydarzenie bezpłatne.
  • W przeddzień warsztatów dostaniesz link do wydarzenia.

 

Czekamy na Ciebie!

 

*Przed wysłaniem zgłoszenia zapoznaj się z regulaminem warsztatów – pobierz go TUTAJ.

Wysłanie zgłoszenia udziału w warsztatach jest jednoczesnym potwierdzeniem, iż akceptujesz niniejszy regulamin i wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zawartych w mailu zgłoszeniowym.

Warsztaty „Miasto 2050 – miasto zasilane naturą” to jeden z elementów projektu Xylopolis, który łączy w sobie szereg działań z zakresu edukacji ekologicznej połączonych z wystawą, którą w dniach 1-24 października 2021 r. można zobaczyć podczas Expo 2020 w Dubaju.

Xylopolis to opowieść o mariażu pierwotnej natury z nowoczesną technologią, będącym odzwierciedleniem idei zrównoważonego rozwoju w praktyce. Jest to wizja puszczy krzemowej, czystej gospodarki, która na zasadach symbiozy z przyrodą tworzy ekosystem dwóch spójnych organizmów wzajemnie wspierających się i dbających o siebie.

Autorami koncepcji Xylopolis jest zespół ekspertów z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Fundacji Grupy Unibep Unitalent oraz Politechniki Białostockiej. Na jej bazie studenci Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej przygotowali projekt architektoniczny wystawy. Do grona partnerów projektu należy również Uniwersytet w Białymstoku.

Projekt dofinansowany jest ze środków NFOŚiGW.

 

Zdjęcie w tle: https://www.freepik.com/photos/people’>People photo created by freepik – www.freepik.com

Partnerzy

Patroni medialni